Czym są oraz jak zrobić zdjęcia biznesowe?

Do czego służą zdjęcia biznesowe?

Prowadzisz własną firmę i chciałbyś, żeby Twoje portfolio wyglądało bardziej profesjonalnie? A może chcesz podrasować swoje CV, aby zrobić wrażenie na przyszłym pracodawcy? Nic prostszego. Zdjęcia biznesowa to opcja, którą powinieneś rozważyć. W dobie social media Twój wizerunek w Internecie może mieć kluczowe znaczenie w prowadzeniu Twojej kariery zawodowej.

Czym jest zdjęcie biznesowe?

Być może teraz zastanawiasz się czym w ogóle są zdjęcia biznesowe. Są to profesjonalne fotografie, które podkreślą twoją osobowość, charyzmę oraz pewność siebie. Dobrze wiemy, jak znaczące jest w dzisiejszych czasach pierwsze wrażenie. W dobie komunikacji przez Internet, odpowiednie zdjęcie może być Twoją bardzo mocną stroną. Twoi klienci będą bardziej skłonni do współpracy, gdy zobaczą Twoje profesjonalne portfolio. Umieszczając swoje zdjęcie biznesowe w CV zrobisz dobre wrażenie na pracodawcy i przyciągniesz jego uwagę. Dzięki odpowiedniej fotografii na portalu społecznościowym takim jak Linkedin lub Facebook zwrócisz na siebie uwagę potencjalnych partnerów biznesowych.

Jak powinno wyglądać dobre zdjęcie biznesowe?

Przede wszystkim powinieneś wyglądać na nim profesjonalnie, lecz jednocześnie mieć pogodny, sympatyczny wyraz twarzy. Mówiąc prościej – zdjęcie na którym wzbudzasz sympatię, lecz również wyglądasz na kogoś z kim można robić interesy. Wszystko również zależy od tego w jakiej branży pracujesz. Pamiętaj, aby zachować kontrast pomiędzy ubiorem oraz tłem. Większość fotografów stosuje jasne tło, więc ciemna marynarka lub koszula doskonale się sprawdzi. Dobrze również spisze się drobny dodatek – krawat lub okulary.

U niektórych fotografów istnieje również możliwość zrobienia zdjęć biznesowych w Twoim biurze lub plenerze, dzięki czemu zdjęcia będą jeszcze bardziej przyciągały uwagę potencjalnych partnerów biznesowych.

Jaką pozę przybrać podczas fotografii?

Przede wszystkim musisz czuć się komfortowo i pewnie, tak aby zdjęcie to odzwierciedlało. Ważny jest również ubiór, powinien być jak najbardziej zbliżony do tego w jakim pracujesz na co dzień. Jednak jeśli nie wiesz jak ustawić się podczas robienia zdjęcia oto kilka propozycji:

  • Ręka pod brodą – jedną rękę ustaw zaciśnięta pod brodą, a drugą podeprzyj łokieć

  • Trzymanie marynarki – złap obiema rękami za rozpiętą marynarkę/żakiet

  • Ręce w kieszeni – tutaj trzeba być ostrożnym ponieważ, wiele osób uważa to za ignoranckie. Jednak można to zrobić elegancko, trzeba tylko pamiętać, aby włożyć do kieszeni całą rękę oprócz kciuka

  • Dopinanie marynarki – powoli zapinaj jeden z guzików od marynarki

  • Założone ręce – tutaj również trzeba pamiętać, aby zdjęcie nie wyszło zniechęcająco, obie dłonie powinny być widoczne!

 Pamiętaj również, że dużo zależy od Twojej charyzmy oraz pewności siebie. Aby zdjęcie wyszło na wysokim poziomie, przyjmij wyprostowaną postawę (nie garb się!) oraz patrz się prosto w obiektyw. Tak zrobione zdjęcia z pewnością rozwiną twoje profile w mediach społecznościowych oraz podrasują Twoje firmowe portfolio.

Zachęcamy także do przeczytania:

http://www.impact-photo.pl/index.php?/info/zdjecia-biznesowe/